آخرین اخبار : 

نرخ بیسوادی در استان اردبیل با کاهش چشمگیر روبرو شد

معاون سوادآموزی وزارت آموزش پرورش از  کاهش نرخ بیسوادی در استان اردبیل خبر داد . در نوشتاری در این خصوص میخوانید که علی باقرزاده شامگاه امروز در جلسه شورای پشتیبانی نهضت سوادآموزی استان اردبیل اظهار کرد: در استان اردبیل ریشه‌کن شدن نرخ بی‌سوادی 5.4 درصد رشد یافته که این استان توانسته جمعیت هدف خود را در سال گذشته تحت پوشش قرار دهد.

وی گفت: در سطح کشور براساس آمارهای به دست آمده ۹۴.۷ درصد جمعیت باسواد و ۵.۳ درصد بی‌سواد هستند که در بین بی‌سوادان نیز اتباع خارجی و افراد آموزش‌ناپذیر وجود دارد که بیشتر نظرسنجی‌ها در رده سنی ۱۰ تا ۴۹ سال انجام شده است.

معاون سوادآموزی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: شرط لازم برای افزایش آمار باسوادی توانایی داشتن خواندن و نوشتن است که باید خود فرد مورد نظر نیز ظرفیت لازم برای سوادآموزی را داشته باشد.

باقرزاده بیان کرد: در پنج سال گذشته بیش از ۱۰۰ جلسه در کشور با یک هزار و ۹۰۰ مصوبه و بیش از چهار هزار و ۹۰۰ جلسه در سطح شهرستان‌‌ها و استان‌‌ها برای کاهش آمار بی‌سوادی برگزار شده است که در این مدت ۲.۸۵ درصد نرخ باسوادی رشد داشته است.

وی افزود: این آمار ۱۴ برابر مدت مشابه طی سال‌های ۸۶ تا ۹۰ است.

معاون وزیر آموزش و پرورش به هدفگذاری آموزش ۷۰ هزار نفر برای طرح خواندن با خانواده اشاره و تصریح کرد: در این طرح مطالعه ۴۰ عنوان کتاب پیش بینی شده است.

منبع این مطلب: خبرگزاری فارس اردبیل

,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *