آخرین اخبار : 

نرخ بیسوادی در استان اردبیل با کاهش چشمگیر روبرو شد

معاون سوادآموزی وزارت آموزش پرورش از  کاهش نرخ بیسوادی در استان اردبیل خبر داد . در نوشتاری در این خصوص میخوانید که علی باقرزاده شامگاه امروز در جلسه شورای پشتیبانی نهضت سوادآموزی استان اردبیل اظهار کرد: در استان اردبیل ریشه‌کن شدن نرخ بی‌سوادی 5.4 درصد رشد یافته که این استان توانسته جمعیت هدف خود را در سال گذشته تحت پوشش قرار دهد.

وی گفت: در سطح کشور براساس آمارهای به دست آمده ۹۴.۷ درصد جمعیت باسواد و ۵.۳ درصد بی‌سواد هستند که در بین بی‌سوادان نیز اتباع خارجی و افراد آموزش‌ناپذیر وجود دارد که بیشتر نظرسنجی‌ها در رده سنی ۱۰ تا ۴۹ سال انجام شده است.

معاون سوادآموزی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: شرط لازم برای افزایش آمار باسوادی توانایی داشتن خواندن و نوشتن است که باید خود فرد مورد نظر نیز ظرفیت لازم برای سوادآموزی را داشته باشد.

باقرزاده بیان کرد: در پنج سال گذشته بیش از ۱۰۰ جلسه در کشور با یک هزار و ۹۰۰ مصوبه و بیش از چهار هزار و ۹۰۰ جلسه در سطح شهرستان‌‌ها و استان‌‌ها برای کاهش آمار بی‌سوادی برگزار شده است که در این مدت ۲.۸۵ درصد نرخ باسوادی رشد داشته است.

وی افزود: این آمار ۱۴ برابر مدت مشابه طی سال‌های ۸۶ تا ۹۰ است.

معاون وزیر آموزش و پرورش به هدفگذاری آموزش ۷۰ هزار نفر برای طرح خواندن با خانواده اشاره و تصریح کرد: در این طرح مطالعه ۴۰ عنوان کتاب پیش بینی شده است.

منبع این مطلب: خبرگزاری فارس اردبیل

,
  1. صادق گفت:

    سلام داداش منم صادق. میدونم که خیلی نامردم ولی خدامیدونه من تا همین لحظه به یادت بودم و هیچوقت هم لطفایی که در حقم کردید رو فراموش نمیکنم نمیدونم این پیام بهت میرسه یا نه ولی لطفا اگه رسید به ایمیلم یه پیام بده.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *