آخرین اخبار : 

عناصر اساسی یک تمرکز خوب چگونه به وجود می اید

چگونه یک تمرکز خوب را به وجود بیاوریم روشهای تمرکز داشتن خوب و به شکل عالی می خوانیم

عناصر اساسی یک تمرکز خوب : زمان مناسب: در طول مسابقه، ذهن شما باید تنها به زمان حال بپردازد. باید گذشته و آینده را نادیده بگیرید. اگر اشتباهی کرده اید، باید بتوانید که آن را کاملا فراموش کنید و بر لحظه بعد که پیش روی شماست توجه کنید. اگر بر اشتباهات گذشته تان تمرکز کنید، ذهن شما منحرف می شود و اشتباهات بیشتری انجام خواهید داد.

روشهای داشتن تمرکز خوب

همین نکته درباره موفقیت های گذشته صادق است. بعد از یک بازی عالی، آن را فراموش کنید و به زمان حال توجه کنید. توجه به بازی گذشته، ذهن شما را از بازی حال و اکنون منحرف می کند. اگر شما به برد و باخت فکر کنید، در واقع به آینده تان فکر می کنید و زمان حال را از دست می دهید. شما نباید به برد و باخت فکر کنید، بلکه ذهنتان باید روی “الان” متمرکز باشد.

گاهی اوقات ما به این امر، تمرکز لحظه به لحظه می گوییم. این موضوع مانند دویدن در یک مسابقه است. وقتی که اسلحه شلیک می شود و مسابقه آغاز می شود، زمان حال مهم است، سپس زمان حال، به سرعت تبدیل به گذشته می شود. لازم است هر واقعه ای را فراموش کنید. به همین لحظه توجه کنید، قدمی که همین الان برمی دارید، مهم است. شما نباید راجع به اتفاقاتی که در لحظات آینده مسابقه می افتند، فکر کنید. ذهن شما باید روی قدمی که هم اکنون برمی دارید، تمرکز کند.

به طور مختصر، ایده کلیدی “در زمان مناسب” به شرح زیر است:
در زمان حال باشید. در لحظه باشید.   در لحظه باقی بمانید. دکتر: افسانه صنعتکاران منبع: روانشناسی کاربردی برای ورزشکاران @footballbrain کپی با ذکر منبع آزاد است

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *