آخرین اخبار : 

عدم پرداخت مطالبات کشاورزان عاملی برای تذکر شد

خبرگزاری فارس اردبیل در نوشتاری در خصوص پرداخت مطالبات کشاورزان و تذکر انجام داده در این خصوص نوشت:

نماینده‌ مردم پارس آباد و بیله‌سوار در مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی به 5 وزیر، خواستار پاسخگویی رئیس جمهور به مشکلات کشاورزان شد.

شکور پورحسین شقلان در نشست علنی امروز، چهارشنبه 19 مهرماه مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی اظهار کرد: رئیس جمهور و وزیر جهاد کشاورزی در خصوص عدم پرداخت مطالبات کشاورزان در زمینه خرید تضمینی گندم توضیحاتی ارائه کنند، همچنین انتظار داریم تا تاثیرات کم بهره به کشاورزان خسارت دیده هر چه زودتر پرداخت شود.

وی افزود: وزارت جهاد کشاورزی باید در خصوص عدم ساماندهی عشایر شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان پاسخگو باشند.

نماینده مردم پارس‌آباد و بیله‌سوار در مجلس شورای اسلامی ‏به وزارت راه و شهرسازی در خصوص عدم اختصاص پرواز به فرودگاه پارس‌آباد با وجود تکمیل پروژه‌ها تذکر داد و از وزیر نفت خواست تا سوخت این جایگاه را تامین کند.

وی با اشاره به آلودگی رودخانه ارس خطاب به وزرای خارجه و نیرو عنوان کرد: آلودگی رودخانه ارس به واسطه سرازیر شدن فاضلاب صنعتی مس کشور ارمنستان است به همین جهت حیات این رودخانه با خطر جدی روبه رو است، از وزارتخانه‌های مربوطه می‌خواهیم هرچه زودتر این موضوع را پیگیری کنند.

پورحسین خطاب به وزیر کشور گفت: وزارت کشور تعامل سازنده‌ای با نمایندگان مجلس در زمینه انتصاب استانداران نداشته است.

وی همچنین به رئیس دانشگاه آزاد در خصوص وضعیت اسفبار سیستم دانشگاهی این دانشگاه و نزول استانداردهای آموزشی آن تذکر داد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر رعایت حق آبه‌های شرعی و قانونی مغان و ارس، خواهان جلوگیری از انتقال آب ارس به دشت شبستر شد و افزود: رئیس جمهور در خصوص عدم ارسال لایحه ممهور به مهر هیات دولت در خصوص مناطق تجارت آزاد پاسخگو باشد.

منبع: خبرگزاری فارس

, ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *