آخرین اخبار : 

زبان بدن چیست و چگونه باید استفاده کرد

زبان بدن را چگونه باید استفاده کرد و زبان بدن چیست در مورد زبان بدن می دانیم و می خوانیم . امروزه روانشناسان و رفتارشناسان بسیاری در کل دنیا بر روی تاثیر تغییرات فیزیولوژیک، هورمونیک و روانشناختی بر روی زبان بدن و در نهایت عملکرد انسان در شرایط مختلف تحقیقات وسیعی را انجام داده اند.

ما به ساده گی می توانیم از حالت افتاده شانه یک فرد، حدس بزنیم که وی اعتماد به نفس خود را از دست داده است یا از حالت ایستادن استوار یک فرد می توانیم پی ببریم که وی دارای حس خودباوری بالایی هست.

زبان بدن چیست

نکته جالب توجه این است که این مسیر یک مسیر دوطرفه می باشد یعنی ما می توانیم با تغییر زبان بدن خود، در ترشح هورمون ها دخالت کنیم. جالبه نه! یعنی می تونیم با بالا کشیدن شانه ها و جلو دادن سینه خودمون، سطح ترشح کورتیزول را افزایش بدیم.

به خاطر همین است که بازیکنان و ورزشکاران بزرگ و افسانه ای، در مواقع اشتباه یا حتی باخت هم، زبان بدن خودشان را حفظ می کنند تا از این طریق هم اجازه ندهند که حریف متوجه تخریب اعتماد به نفس شان شود و هم اینکه ترشح هورمون های حیاتی را کنترل کنند.

حتی اگه چند گل هم عقب افتادید، بازم با غرور سرتان را بالا بگیرید و با تمام توان به بازی خود ادامه دهید. اجازه ندهید حریف افت خودباوری تان و پذیرش شکست را از طریق زبان بدنتان حدس بزند.

هاشم فعال(مشاور و روانشناس فوتبال) کپی با ذکر منبع آزاد است اولین کانال تخصصی روانشناسی فوتبال در ایران@footballbrain

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *