آخرین اخبار : 

آیا در سال 96 مشکل حج و عربستان با ایران حل می شود

ایا در سال 1396 زایران ایران به حج خواهند رفت ایرانی ها ایا می توانند از سال اینده 96 به حج بروند یا مشکلشان با عربستان پابرجا خواهد بود ایا باز شاهد عدم حضور ایرانی ها خواهیم بود یا خیر

مطلب مذکور در خصوص حج رفتن ایرانی ها در سال 96 را در مطلب زیر به تفصیل خواهید خواند . ایران برای حل مشکل حج شروطی را گفته است و با این شرط و شروط می توان شاهد اجازه خروج ایرانی ها به عربستان را داد در زیر بخوانید

موضوع ایران و عربستان و حل مشکل حج زایران ایرانی

این گزارش را به نقل از ایسنا خواهید خواند .. سعید اوحدی در مصاحبه ای که انجام داده است در ان اشاره شده است که در خصوص موضوع ایران و عربستان و حل مشکل حج زایران ایرانی مسایلی مطرح شده است و شروطی را بیان شده است رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود در پنجم آذر نیز موج دیگری از بازگشت زمینی زائرین را داشته باشیم، تصریح کرد: اعزام زمینی زائرین هم از ششم آذر آغاز خواهد شد.

شروط ایران برای حج .  اوحدی سپس به اعزام زائرین به حج هم اشاره و تاکید کرد: عربستان باید رفتار غلط خود با حجاج را اصلاح کند که این رفتار غلط را هم در فاجعه منا داشتیم و هم در مذاکراتی که برای اعزام حجاج انجام شد. وی از کارشکنی عربستان درباره پذیرش زائرین ایرانی یاد کرد و افزود: عربستان اراده سیاسی برای پذیرایی زائرین ایرانی ندارد و تلاش کرد قرارداد تبعیض آمیزی را به ما تحمیل کند که نپذیرفتیم.

رئیس سازمان حج و زیارت اظهار کرد : همچنین عربستان علی‌رغم اینکه اعلام کرد “سوئیس” را به عنوان کشور حافظ منافع اعلام می‌کند، هنوز قراردادی در این خصوص امضا نکرده و بدخلاقی می‌کند. اوحدی گفت: اعزام زائرین به حج منوط به تغییر رفتار عربستان و جلوگیری از تضییع حقوق زوار ایرانی است.این زائرین خارجی از کشورهای ترکیه، آذربایجان، افغانستان، هند و … بودندو حدود هزار نفر آنها نیز اروپایی بودند.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از برنامه‌های سازمان حج و زیارت برای اعزام زوار به عتبات عالیات برای ایام پایانی ماه صفر یاد کرد و ادامه داد: امروز از چهار استان خراسان، تهران، اصفهان و فارس اعزام هوایی زائرین آغاز شد.

ایران در سال 96 و حج عربستان

اوحدی با بیان اینکه سال گذشته افزایش ۶۵ درصدی ایستگاه‌های پروازی به عراق را داشتیم، ابراز امیدواری کرد به‌زودی پرواز کرمانشاه به نجف نیز راه‌اندازی شود و تعداد ایستگاه‌ها در کل کشور از ۱۱ ایستگاه سال گذشته به ۱۹ ایستگاه برسد.

به گفته این مسئول، همچنین سال گذشته سه شرکت هوایی در این زمینه فعالیت داشتند که امسال این تعداد با رشد ۱۰۰ درصدی به شش شرکت ارتقاء یافت.معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: به علاوه امسال ۲۰ درصد هتل‌هایی که کیفیت لازم برای ارائه خدمات نداشتند را از گردونه خارج کریم.وی از برنامه برای توسعه خدمات به زائرین در خاک عراق هم یاد کرد و ادامه داد: در این راستا هتل بزرگ نجف با پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصدی و همچنین آشپزخانه صنعتی نجف در دست احداث است که خود سرمایه‌گذاران بخش خصوصی عراق نیز در آن مشارکت دارند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *